Taierea sporurilor este principala nemultumire a acestor bugetari incapabili .
Angajații din Guvern au protestat vineri timp de o ora impotriva anunțatei taieri de sporuri pe care vrea sa o pună in aplicare premierul Ilie Bolojan.
Nemulțumirile vin cu cateva ore inainte de ședința de guvern, programata pentru pranz.
Ei incaseaza lunar 1500 lei spor de antena , iar dupa ordonanta vor castiga maxim 300 lei .
