Moțiunea PSD-AUR a fost votată de 281 senatori și deputați, potrivit anunțului oficial, ceea ce înseamnă că Guvernul Ilie Bolojan a fost demis de Parlament.
Sorin Grindeanu a declarat că PSD se va duce la Cotroceni să-i spună președintelui Nicușor Dan că dorește păstrarea coaliției.
