7:22 pm - Sunday September 24, 2017

US Open 2016 : Serena Williams vs Simona Halep 6-2, 4-6, 6-3

135 Viewed Octavian 0 respond

Simona Halep (România, favorită 5) a pierdut joi dimineaţă cel mai important meci din 2016, fiind învinsă de Serena Williams în sferturile de finală de la US Open, scor 2-6, 6-4, 3-6.

Simona Halep a pierdut în faţa Serenei Williams pentru a 9-a oară în carieră, scor 2-6, 6-4, 3-6 într-un meci contând pentru sferturile de finală de la US Open! Simona rămâne astfel cu o singură victorie în faţa Serenei, obţinută în grupele Turneului Campioanelor de la Singapore 2014, dar constănţeancă lasă impresia că se apropie ca valoare de liderul mondial. Forţa superioară a americancei face însă diferenţa, poate în cel mai important meci disputat de cele două în circuit, iar Halep se mulţumeşte cu gândul că este prima jucătoare care îi ia set liderului mondial la US Open 2016 .

Don't miss the stories followStirist.ro and let's be smart!